Rozwój duchowy zawarty w parcufie - Na Mojej Chmurze
Zamknij
Menu
Audycje Radiowe, Rozwój,  16/08/18

Rozwój duchowy zawarty w parcufie

System duchowy zawarty w parcufie i nasz rozwój duchowy

Monika Miriam

W tym nagraniu staram się przekazać wam jak wygląda system duchowy zawarty w parcufie i nasz rozwój duchowy. Zdaję sobie sprawę, że pewne terminy mogą być niezrozumiałe, ale tak właśnie wygląda języka kabały.

Na czy polega na rozwój duchowy?

Z pomocą przyszedł nam Pan John Zorn, który napisał 92 utwory zawarte w na 11 płytach, wszystko inspirowane kabałą. Każdą płytę nazwą imieniem sfiry.

CD1 Keter – korona SOFIA REI
CD2 Chochma –mądrość  CLERIC
CD3 Bina – zrozumienie SPIKE ORCHESTRA
CD4 Chesed – miłosierdzie JULIAN LAGE-GYAN RILEY
CD5 Gewura – moc ABRAXAS
CD6 Tiferet – piękno KLEZMERSON
CD7 Necach – wieczność GNOSTIC TRIO
CD8 Hod – chwała ZION80
CD9 Jesod – podstawa BANQUET OF THE SPIRITS
CD10 Malchut – królestwo SECRET CHIEFS 3

CD11 Da’at – wiedza, umiejętności CRAIG TABORN-VADIM NESELOVSKYI

Wzór parcufa jest dla nas skróconą instrukcją pracy. Stwórca zrobił dla nas cały świat z góry do dołu. Teraz naszym zadaniem jest wspiąć się z dołu do góry. W nagraniu opowiadam o każdej sfirze tak jak zostało to nagrane, czyli z góry. Pamiętaj, że każdy parcuf to chęć. Wszystko jest chęcią i jej relacją ze światłem, i w tych wszystkich nazwach staraj się odkryć odczucie. Jeśli mówię, że w tiferet rozpadło się na trzy części to nie że ci brzuch rozerwało, ale że tam dokonano wyboru. Bo tam jest prawdziwe ja i według tego prawdziwego ja powstaje nowe naczynie - nowy parcuf.

 

I zanim to nastąpi jest parcuf mały składający się z: keter, chochma bina, tiferet (w całości) i malchut. Po tym jak tiferet otwiera się powstaje parcuf duży, który zawiera wszystkie sfiry.

 

Śledź mnie w social mediach

Dodaj komentarz

Please Login to comment

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Tora,  18/11/18

Parsza Wejece – wyjść z fałszywej natury

W tej parszy jest bardzo dużo materiału, więc dziś wszystkiego nie otworzę. Będziemy rozważać jak wyjść z fałszywej natury. Parsza Wejece – wyjść z fałszywej natury Zaczniemy od IRA. I ci którzy w jaki sposób już dochodzą do momentu, że mogą zrozumieć co znaczy dokładnie słowo IRA. Widzą naprzeciw siebie tą potęgę, która jest niemożliwa do […]

Tora,  10/11/18

Parsza Toldot czyli następny stopień

Najpierw zaczniemy od pierwszego słowa toldot. Mówimy tu cały czas o Icchaku, więc czemu się nie nazywa ta parsza Icchak tak jak się nazywała Noach? Z tego względu, że chcą nam pokazać co jest ważne i jak wszystko sprawdzamy to według naszych toldot czyli następny stopień. Toldot czyli następny stopień     Czyli Jakow i […]