Zamknij
Menu
Audycje Radiowe, Rozwój,  16/08/18

Rozwój duchowy zawarty w parcufie

System duchowy zawarty w parcufie i nasz rozwój duchowy

Monika Miriam

W tym nagraniu staram się przekazać wam jak wygląda system duchowy zawarty w parcufie i nasz rozwój duchowy. Zdaję sobie sprawę, że pewne terminy mogą być niezrozumiałe, ale tak właśnie wygląda języka kabały.

Na czy polega na rozwój duchowy?

Z pomocą przyszedł nam Pan John Zorn, który napisał 92 utwory zawarte w na 11 płytach, wszystko inspirowane kabałą. Każdą płytę nazwą imieniem sfiry.

CD1 Keter – korona SOFIA REI
CD2 Chochma –mądrość  CLERIC
CD3 Bina – zrozumienie SPIKE ORCHESTRA
CD4 Chesed – miłosierdzie JULIAN LAGE-GYAN RILEY
CD5 Gewura – moc ABRAXAS
CD6 Tiferet – piękno KLEZMERSON
CD7 Necach – wieczność GNOSTIC TRIO
CD8 Hod – chwała ZION80
CD9 Jesod – podstawa BANQUET OF THE SPIRITS
CD10 Malchut – królestwo SECRET CHIEFS 3

CD11 Da’at – wiedza, umiejętności CRAIG TABORN-VADIM NESELOVSKYI

Wzór parcufa jest dla nas skróconą instrukcją pracy. Stwórca zrobił dla nas cały świat z góry do dołu. Teraz naszym zadaniem jest wspiąć się z dołu do góry. W nagraniu opowiadam o każdej sfirze tak jak zostało to nagrane, czyli z góry. Pamiętaj, że każdy parcuf to chęć. Wszystko jest chęcią i jej relacją ze światłem, i w tych wszystkich nazwach staraj się odkryć odczucie. Jeśli mówię, że w tiferet rozpadło się na trzy części to nie że ci brzuch rozerwało, ale że tam dokonano wyboru. Bo tam jest prawdziwe ja i według tego prawdziwego ja powstaje nowe naczynie - nowy parcuf.

 

I zanim to nastąpi jest parcuf mały składający się z: keter, chochma bina, tiferet (w całości) i malchut. Po tym jak tiferet otwiera się powstaje parcuf duży, który zawiera wszystkie sfiry.

 

Kabała, Rozwój,  16/09/18

Na czym polega kabała chrześcijańska?

Też bym chciała wiedzieć, na czym polega kabała chrześcijańska. Podobno powstała w XV wieku w celu połączenia dwóch religii: chrześcijaństwa i judaizmu. Skomplikowany temat, ale spróbujmy zrozumieć o co w tym chodzi. Na czym polega kabała chrześcijańska? Humaniści w epoce renesansu (odrodzenia) postulowali ciągłe dokształcanie i rozwijanie umiejętności. Bardzo często sięgali do dzieł dawnych mistrzów […]

Kabała, Rozwój,  08/09/18

Kabała czyli satanizm dla inteligencji

Żydowska kabała czyli satanizm dla inteligencji, czerwona nitka na ręce, w tym i u Władimira Putina czyli o tym wszystkim czym kabała nie jest. Lista ekspertów w dziedzinie kabały jest naprawdę imponująca. Najwięcej na ten temat mają do powiedzenia faszyści, narodowi patrioci, katolicy, antysemici i wyznawcy pisu. Wszyscy już wszystko poznali, wszyscy wszystko przeczytali, zgłębili […]