Distorted Harmony - A Way Out - Na Mojej Chmurze
Zamknij
Menu
Recenzje, Rozwój,  01/08/18

Distorted Harmony – A Way Out

Distorted Harmony to moje ostatnie odkrycie. Żałuję, że nie poznałam ich wcześniej, gdyż zespół debiutował w 2012 roku. Płyta „Utopia” dostała wtedy bardzo dobre recenzje. Pisano o nich „spektakl różnorodności”, „Muzyka jest wielobarwna, eklektyczna, trudna do zdefiniowania.”, a sam zespół określono jako zagadkę.

Zespół klasyfikuje swoje wpływy jako amerykański progressive metalowy zespół Dream Theater, angielski psychodeliczny progresywny zespół rockowy Porcupine Tree, angielski alternatywny zespół rockowy Muse, szwedzki progresywny zespół death metalowy Opeth i amerykański ruch djenta, będący prekursorem progresywnego metalowego zespołu Periphery, a także ogólnie jazz i  muzyka klasyczna.

Sami o sobie piszą: Distorted Harmony zyskało status czołowego izraelskiego progresywnego zespołu metalowego i aspiruje do uznania go za jeden z czołowych zespołów w Prog / Metalu, a także na ogólnej światowej scenie muzycznej. Ciężko się z tym nie zgodzić, biorąc pod uwagę fakt, że w 2013r. zostali nominowani do Progressive Music Award for New Blood.

 

Distorted Harmony

Vocals: Michael Rose
Guitars: Yoel Genin, Amit Plaschkes
Keyboards & Programming: Yoav Efron
Bass: Iggy Cohen
Drums: Yogev Gabay
Backing vocals: Yoav Efron, Michael Rose & Michal Talpa

Distorted Harmony – A Way Out

Trzeci album studyjny zespołu, „A Way Out„, zostanie wydany 19 lipca 2018 roku.  „We Are Free”, pierwszy singiel z albumu, ukazał się w maju 2018 roku. Ta płyta zapanowała nad moim umysłem i sercem. Ciężko jest się od niej oderwać, czego efektem jest ogłoszenie Distorted Harmony artystą miesiąca, a utwór Time An Time Again ogłoszony został przebojem lata.

Cała płyta jest bardzo emocjonalna. Są dwa wydawnictwa. Zwykła gdzie mamy dostępne 11 utworów i edycja limitowana gdzie są dodatkowe 3 utwory akustyczne. Teksty poruszają bardzo poważne tematy:, depresji, tęsknoty za nowym lepszym światem, przemijanie, przemiana duchowa. Jednym z takich utworów jest „Anima”, który jest rozmową z duszą:

„Czuła duszo
Ty, który mnie prowadzisz
Powiedz mi więcej
O tym, czego nie widzę”

Okładka też jest bardzo interesująca. Wygląda jak brama do innego świata. Może lepszego, za którym tęsknią autorzy tego wspaniałego dzieła muzycznego.

W innym utworze „Puppet on strings” dostajemy przekaz o tym jak bardzo jesteśmy dwulicowi. Ale dostajemy też nadzieję, że z dna można się podnieść. Wystarczy tylko przyznać się do swojej nikczemności i porzucić starą, jak mówi autor zepsutą jaźń. Bo przede wszystkim nie jesteśmy tu sami. Bo co On zdecydował to będzie, ale musimy pracować nad sobą. Nasz wysiłek jest po to by nie żałować później nic dla zmiany.

Tak nisko, byłem tak nisko
Musiałem opuścić moją dawną, zepsutą jaźń
Wiem, tak, wiem
Co ukrywasz
Pod twoją drugą skórą

Musimy być powodującym zmiany, a nie tym który czeka aż ktoś zacznie pierwszy. Czego sobie i moim czytelnikom serdecznie życzę.

Śledź mnie w social mediach

Dodaj komentarz

Please Login to comment

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Tora,  15/12/18

Parsza Wajigasz o naszej tożsamości

Żeby spróbować wejść do tej parszy trzeba zacząć od słowo זהות zehut które po polsku znaczy tożsamość. Parsza Wajigasz o naszej tożsamości Właśnie o tym mówi Parsza Wajigasz o naszej tożsamości. Żyjemy w rzeczywistości w której dużo się dzieje i pytanie jak prawidłowo do nich się ustosunkować? Jeżeli zwracamy uwagę na to co dzieje się […]

Tora,  08/12/18

Parsza Mikec – nieskończone naczynie.

  Dla większości ludzi otwieranie Tory jest problemowe, bo dla każdego to jest zawsze wszystko to samo, a chodzi o to żeby to było coś nowego. Coś innego niż opowiadania które czytaliśmy kiedyś. Zależy mi żeby u każdego mojego czytelnika i słuchacza powstał rozwój. Rozwój w tym, że można wejść trochę głębiej, ponad znane powszechnie […]