Zamknij
Menu
Recenzje,  08/07/18

Omer Adam

Omer Adam urodził się w Mishmar Hashiva. Pochodzi z rodziny wyższych oficerów z Kaukazu. Jego ojciec, major Yaniv Adam, pełnił funkcję zastępcy dowódcy Sayeret, a  dziadek Omara – pułkownik Samuel Adams.

Omer  Adam brał udział w siódmym sezonie „Idola” i został z niego usunięty  po tym jak bloger Omri Hayon ujawniła, że ​​mężczyzna sfałszował swój prawdziwy wiek. Najbardziej znanym coverem Adam z Idola jest piosenka „Ojciec”  Szlomi Szabat.

Omer Adam wydawnictwa płytowe

Później wydał sporo debiutanckich singli m.in.: „Lost in the Wind”, po którym wydał singiel „Do not Cry”. Na początku 2010 roku single „You My Heart”, „Melting from You”, a pod koniec lipca wydał singiel który był była piosenką do programu „Wedding of the Year” na kanale 2.

Wydał też piosenkę pt. Hopa, która jest hebrajskim tłumaczeniem piosenki greckiego piosenkarza Georgiosa Alkaiosa, którą wykonano podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2010.

W grudniu 2010 roku wydał w końcu swój pierwszy album נמס ממך  – Names Mimcha Stopiony od Ciebie, który obejmował wszystkie wydane single i inne utwory.

Jak widać rok 2010 bardzo twórczy. Dużo się wtedy działo. To chyba zasługa programu Idol. Zrobiło się o nim głośno i dobrze. Teraz możemy cieszyć się świetną muzyką.

Kolejne albumy studyjne

  • Jeld tow, jeld ra (ילד טוב ילד רע) (2012)
  • Muzika weszeket (מוזיקה ושקט) (2013)
  • Mode ani (מודה אני) (2015)
  • Achrei kol haszanim (אחרי כל השנים) (2017)

Od drugiej płyty słychać wyraźną zmianę stylu na bardziej dojrzały, a płyta Mode Ani jest moim zdaniem najlepsza. Czekam co Omer pokaże na nowej płycie, bo na uwagę zasługuje jeden z jego najnowszych singli  Ohewet Oti Amiti – Kochasz Mnie Prawdziwie, wydany w 2018 roku. Piękna, sentymentalna ballada. I chyba takie wydanie Omera lubię najbardziej. Mam nadzieję, że w tym kierunku będzie rozwijać swoją karierę. Brzmieniem przypomina płytę Mode Ani, która jest naprawdę piękna i zasługuje na waszą uwagę. Singiel Ohewet Oti Amiti będzie grany, dopóki mi się nie znudzi  😛

Postaram się zaprezentować twórczość Omera dość obszernie. Słuchajcie. Wypatrujcie.

Wasza Miriam!

 

Kabała, Rozwój,  16/09/18

Na czym polega kabała chrześcijańska?

Też bym chciała wiedzieć, na czym polega kabała chrześcijańska. Podobno powstała w XV wieku w celu połączenia dwóch religii: chrześcijaństwa i judaizmu. Skomplikowany temat, ale spróbujmy zrozumieć o co w tym chodzi. Na czym polega kabała chrześcijańska? Humaniści w epoce renesansu (odrodzenia) postulowali ciągłe dokształcanie i rozwijanie umiejętności. Bardzo często sięgali do dzieł dawnych mistrzów […]

Kabała, Rozwój,  08/09/18

Kabała czyli satanizm dla inteligencji

Żydowska kabała czyli satanizm dla inteligencji, czerwona nitka na ręce, w tym i u Władimira Putina czyli o tym wszystkim czym kabała nie jest. Lista ekspertów w dziedzinie kabały jest naprawdę imponująca. Najwięcej na ten temat mają do powiedzenia faszyści, narodowi patrioci, katolicy, antysemici i wyznawcy pisu. Wszyscy już wszystko poznali, wszyscy wszystko przeczytali, zgłębili […]