Mądrość - co to takiego? - Na Mojej Chmurze
Zamknij
Menu
Rozwój,  15/03/16

Mądrość – co to takiego?

Kilka dni temu wielkie zaskoczenie napotkało me oblicze kiedy sprawdziłam zapytania z google w Search Console. Myślę, że czytając to też będziecie zaskoczeni. Zastanawiam się jakaż to mądrość was tutaj prowadzi, bo nie da się ukryć, że tego właśnie szukacie.

Mądrość

 

Zdradzam więc, co was do mnie sprowadza: „bądź mądry jak monika” 😀 Tak, to właśnie ta fraza 😀 Jest to jakieś pocieszenie, że są tu malutkie całości, które doszły lub dochodzą do maksimum egoistycznego pragnienia, bo mądrość jest właśnie takim pragnieniem. Niestety jest to pragnienie nadal egoistyczne. Nawet taki, który zajmuję się Torą, ale szuka w niej wiedzy i mądrości, mądry nie jest i raczej nie będzie. Lepiej może niech poczyta Harrego Pottera.

Kabała też nie służy do zdobywania mądrości. Gwarantuję każdemu, kto jest tym zainteresowany, że przy pierwszym spotkaniu z tekstem poczuje się jak debil. Po pewnym czasie stwierdzi, że naprawdę jest kretynem, głowa naprawdę służyła dupie i wierzył w jakąś wyimaginowaną fiksację myślową.

To co z nas czyni debili to uparte stanie przy swoim, bo najgorsze dla nas to wyjść na głupka. W naszym mniemaniu niemożliwe przecież, żeby taki wykształcony i uczony człowiek przez duże C, z tyloma dyplomami, fakultetami był w rzeczywistości idiotą. Jak to możliwe, że w zetknięciu z elementarzem pt. PTICHA nie ma żadnej wiedzy i mądrości? Gubi się jak dziecko i nie może nic zrozumieć. Jak to możliwe, przecież ja jestem the best! To Kabała jest zła, to Pticha jest zła, zmienić Kabałę, zmienić Ptichę!!!!!!!!!!

#namojejchmurze; #mądrość

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Monika Miriam Kowalczyk (@monika_miriam)

Nam się wydaje, że jesteśmy lepsi od bydła, bo jesteśmy mądrzy. I ten fantastyczny mózg nas od bydła odróżnia. NIE! Nie mój drogi. Nie, nie, nie! My jesteśmy służącymi Stwórcy i kto tej służbie się nie poświęca jest bydło. To nie mądrość nas odróżnia od bydła lecz poświęcenie w służbie. Wiedzy jest pod dostatkiem wszędzie, ale widzimy, że nie daje ona wszystkich odpowiedzi. Dlaczego? Bo nasz mózg jest ograniczony. Nie ma nawet możliwości porównania naszej mądrości z mądrością Stwórcy, który to wszystko stworzył. A Ty co stworzyłeś? Gówno. Mądra głowa musi jednak wiedzieć najpierw tzn. powiedz mi co mam robić i jak mi się spodoba to będę robić. Jak ta głupia koza pozbawia się przeżycia, bo żeby można było o czymś dyskutować to musi być przeżycie. W wiedzy przeżycia nie ma, ale mądra głowa wie przecież lepiej. Przecież to takie normalne nażreć sie oczami, uszami lub nosem 😀

[sociallocker]

Rosz ve guf

 

I oczywiście możemy wchodzić i wchodzić coraz głębiej w różne kwestie, ale wchodzimy w coś co nie jest w ogóle istotne. Tylko mądra głowa nie widzi, że się myli. Nie bierze w ogóle tego pod uwagę. Nie bierze pod uwagę, że w rzeczywistości jest tylko dupą. Tak, wielkie głowy teraz pewnie oburzone jak można posługiwać się takim słownictwem. Problem w tym, że głowa i dupa to pojęcia kabalistyczne: rosz ve guf 😀 Lecz cóż z tego, przecież wielki mędrzec nie może być dupą 😀 U niego wszystko przecież wychodzi z głowy, nie z dupy. Nawet sra głową i dzieci rodzi głową 😀 Naprawdę nie czujesz tej fiksacji, tej myślowej paranoi?

Daj sobie przeżyć. Bo Re בורא chodź i zobacz jak dobry jest Stwórca, a potem zrozumiesz o co chodzi. Ok, żeby jednak te mądre głowy zrozumiały trzeba cofnąć się do początku בראשית bereszit ­ w początku. Oto pierwsze litery Pięcioksięgu, ale kiedy popatrzymy głębiej, to  znajdziemy coś więcej niż tylko litery i może łatwiej będzie zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Bowiem tu jest wszystko, a cała reszta to tylko rozwinięcie, jak powiedział Hillel, bo słowo bereszit zawiera w sobie wiele słów.

 Spójrzmy:

בראשית bereszit
ב be na
ראשית reszit początku
ברא Bara stworzono
שי szai prezent
שית szit złączony
שת szet pośladek

W początku stworzono prezent, złożony (złączony) pośladek. Z tego wynika, że na początku był jeden pośladek. Dopiero litera jud zrobiła podział na dwa pośladki. Prawą i lewą stronę. Powstała szpara, czyli obecna dupa. Potem:

ראש rosz głowa

שאר szear reszta

Czyli urosły nam ręce, nogi i cała reszta ciała I co ciekawe z jednym pośladkiem 🙂

I co, dalej twierdzisz, że nie jesteś dupą? 😀 Warto w tym miejscu podkreślić jeszcze jedno słowo, które tam jest שרת szeret służyć  Dupa  ma służyć. Ma być tym prezentem właśnie, który służy. Masz służyć dupą, czyli sobą.

Wydaje mi się, że wyczerpałam dogłębnie temat, a jeśli ktoś czuje niedosyt to musi poszukać w sobie, bo tam są wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

[/sociallocker] Śledź mnie w social mediach

Dodaj komentarz

Please Login to comment

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Tora,  10/11/18

Parsza Toldot czyli następny stopień

Najpierw zaczniemy od pierwszego słowa toldot. Mówimy tu cały czas o Icchaku, więc czemu się nie nazywa ta parsza Icchak tak jak się nazywała Noach? Z tego względu, że chcą nam pokazać co jest ważne i jak wszystko sprawdzamy to według naszych toldot czyli następny stopień. Toldot czyli następny stopień     Czyli Jakow i […]

Tora,  03/11/18

Parsza Chajei Sara. Podwójne życie Sary.

  Parsza Chajei Sara to najważniejsza parsza w całym Pięcioksięgu i wszystko dzieje się właśnie według tej parszy. Mimo, że ona jest taka krótka i stosunkowo taka prosta to ona właśnie daje nam całą możliwość naszej pracy. Pamiętajmy, że Idziemy do wnętrza każdego z nas. Zajmujemy się wnętrzem Tory, a nie opowiadaniami. Jeżeli to odczytujemy […]