Zamknij
Menu
Rozwój,  03/03/16

Jak zorganizować linkparty?

W poprzednim wpisie uczestniczka linkparty zadała mi pytanie w jaki sposób umieścić okienko „ad your link”. Pomyślałam, że jest to niezwykła okazja by zrobić fajny tutorial dla początkujących. Nikt chyba jeszcze takowego nie zrobił po polsku, dlatego dziś ze specjalna dedykacją dla Pauliny słów kilka o tym jak zorganizować udane linkparty.

Jak zorganizować linkparty?

 

Moje pierwsze linkparty pomogła mi zrobić Ania Lifestylerka. Było to chyba jakieś pół roku temu. Ta świetna zabawa pomaga nie tylko zwiększyć ruch na blogu, ale daje też możliwość poznać inne, ciekawe miejsca w sieci.

Aby impreza była udana, trzeba wszystko dobrze przemyśleć i przygotować się dużo wcześniej. Jak to zrobić? Najlepiej będzie jeśli zrobisz sobie checklistę lub plan działania. Postępuj według poniższych wskazówek.

  1. Zastanów się jakie będzie twoje linkparty: Ogólne – na dowolny temat, czy tematyczne np. ulubione filmy. Moje linkparty jest zawsze ogólne, zachęcam jedynie aby wpisy były z minionego miesiąca. Ciężko jest namówić ludzi do konkretnego tematu, wtedy może się okazać, że nikt nie zjawi się ze swoim linkiem 🙂
  2. Pomyśl jak często chcesz organizować linkparty: raz w tygodniu czy raz w miesiącu. Jeśli będziesz robić raz w tygodniu ustal konkretny dzień np. poniedziałek. Jeśli linkparty chcesz organizować raz w miesiącu ustal czy na początku czy na końcu miesiąca. Ten punkt jest bardzo ważny, zależy bowiem od częstotliwości twojego pisania. Jeśli nie piszesz regularnie lepiej nie szarżuj i nie rób zbyt często. Ważne jest ustalić sobie konkretny czas, wtedy ludzie będą do Ciebie wracać, bo będą pamiętać, że zawsze w poniedziałek u Ciebie można podlinkować swój wpis. U mnie linkparty odbywa się w pierwszym tygodniu każdego miesiąca.
  3. Określ jak długo będzie trwało linkparty. Ja ustalam zawsze tydzień, chyba że jest jakaś szczególna okazja np. jakieś święta wtedy przedłużam.
  4. Kiedy już to wszystko ustalisz możesz zacząć działać. Po pierwsze zarejestruj się na http://inlinkz.com/   To właśnie tu tworzy się okienko przez, które dodawane są linki. Dokładna instrukcja obsługi do ściągnięcia tu Inlinkz.pdf
  5. Zacznij pisać post, w który wstawisz kod wygenerowany w Inlinkz. Wpis może być na dowolny temat, a linkparty jako dodatek. We wpisie możesz określić, że udział w linkparty jest jednoznaczny z udzieleniem zgody na zapis do przypominajki. Ja zawsze wysyłam subskrybentom taką wiadomość. Zrobiłam formularz zapisu, ale jest to kwestia wyboru czy zdecydujesz się na takie rozwiązanie. Moi czytelnicy bardzo lubią otrzymywać ode mnie przypominajkę, bo zawsze jest śmieszna 🙂
  6. Powiadom czytelników, że organizujesz u siebie taką zabawę, dokładnie tak jakbyś zapraszała na przyjęcie.  Wykorzystaj do tego:
  • Facebooka, który jest świetnym narzędziem informacyjnym. Stwórz ciekawy banerek zawierający: nazwę, datę wydarzenia oraz adres mailowy Twojego bloga. Wklej go na swój profil lub funpage lub po prostu udostępnij wpis.
  • Wyślij przypomnienie lub newsletter jeśli takim dysponujesz.
  • Bierz udział w innych linkowych party, bo pozostawianie linków w komentarzach nie jest mile widziane.
  • Zapisz się do grup wsparcia na facebooku. Napisz do mnie jeśli nie znasz żadnych tego typu grup: monika@namojejchmurze.pl.

Na koniec mały, ale skuteczny sposób na zdobycie szacunku i zaufania. Kiedy linkparty zakończy się zbierz maile i wyślij wszystkim podziękowanie za udział. Maile można eksportować w Inlikz klikając w miejsce oznaczone kółkiem. W osobnej karcie przeglądarki otworzy się lista maili, która należy skopiować.

Moje podziękowanie jest równie śmieszne jak przypominajka i zawsze działa. Zawsze dostaję co najmniej kilka maili zwrotnych z podziękowaniem za poprawę humoru 🙂

I to by było na tyle. To kiedy zapraszasz mnie na imprezę?  🙂

Kabała, Rozwój,  16/09/18

Na czym polega kabała chrześcijańska?

Też bym chciała wiedzieć, na czym polega kabała chrześcijańska. Podobno powstała w XV wieku w celu połączenia dwóch religii: chrześcijaństwa i judaizmu. Skomplikowany temat, ale spróbujmy zrozumieć o co w tym chodzi. Na czym polega kabała chrześcijańska? Humaniści w epoce renesansu (odrodzenia) postulowali ciągłe dokształcanie i rozwijanie umiejętności. Bardzo często sięgali do dzieł dawnych mistrzów […]

Kabała, Rozwój,  08/09/18

Kabała czyli satanizm dla inteligencji

Żydowska kabała czyli satanizm dla inteligencji, czerwona nitka na ręce, w tym i u Władimira Putina czyli o tym wszystkim czym kabała nie jest. Lista ekspertów w dziedzinie kabały jest naprawdę imponująca. Najwięcej na ten temat mają do powiedzenia faszyści, narodowi patrioci, katolicy, antysemici i wyznawcy pisu. Wszyscy już wszystko poznali, wszyscy wszystko przeczytali, zgłębili […]