Jak to jest być gospodarzem?

Mam dziś ochotę na bardziej frywolny wpis, bo z obserwacji blogosfery, komentarzy i całej rzeczywistości otworzyły mi się różne ciekawostki. Poza tym biorę udział w wyzwaniu “KOBIECA STRONA BLOGOSFERY” na blogu www.wtrampkachdocelu.pl i artykuł ten powstał specjalnie na potrzeby tego wyzwania. W związku z tym dziś opowiem trochę o tym całym moim pisaniu.

Słów kilka o kategorii bloga

 

Ciężko mi skategoryzować. Prawidłowo to powinna być kabała, ale takiej kategorii nie ma, zatem we wszystkich portalach i katalogach umieszczam się w kategorii rozwój lub motywacja. To najbliższe kategorie jakie pasują do tematu tego bloga. 😀 Jestem więc kategorycznym pionierem w całej blogosferze 😀 Co bardzo mnie cieszy.

Cóż takiego ciekawego otworzyło mi się zapytuje zbłąkany wędrowiec. Po tym jak stworzyłam cykl Gościnne Poniedziałki, wszyscy widzą mnie jako gospodarza, ale nie chcą gościć u siebie 🙂 Co jest bardzo znamienne. Nie sądziłam, że będę kiedyś na takim etapie rozwoju i przyjmuję to z pokorą. Rozumiem, że moje treści są zbyt kontrowersyjne. Wiem też, że niewiele jest osób, które są w stanie przyjąć to o czym piszę. W rozmowach na czacie fb i w komentarzach wciąż powtarzacie, że temat jest nieznany i nie nadążacie za moim tokiem myślenia. Otóż to wspaniale!! Im mniej rozumu tym lepiej. 🙂

Zgadzam się z tym, że temat jest nieznany, ale takie jest moje zadanie, aby temat przybliżyć i jest mi ono ważniejsze niż wszystko inne. Takie jest przeznaczenie posłańca. Poza tym, mimo że posłaniec to jestem takim samym człowiekiem jak każdy i skoro mi się otworzyło nie widzę powodów, dla których nie miałoby otworzyć się innym. Jedynym warunkiem do otwarcia jest CHĘĆ. Nic więcej.  Wystarczy przyjąć, że jest coś takiego jak Kabała i to co jest tutaj czytane pochodzi z bardzo głębokich warstw.

Jak rozpoznać w sobie zmianę?

 

Franklin D. RooseveltJest w Kabale opowiadanie o gościu i gospodarzu. Opisuje ono powstanie w człowieku nowej chęci. Chęci do emanacji. Gość wciąż przychodzi do gospodarza, objada się i objada, do momentu gdy zaczyna odczuwać wstyd. I wtedy wszystko się zmienia. O tym właśnie jest ten blog i tego uczy Kabała. O tym jak stać się gospodarzem.

Rozpoznanie zmian w sobie jest bardzo proste. Wystarczy sprawdzić swoje zainteresowania. Wczoraj chciałam tylko jeść, dzisiaj chcę tylko karmić. Do tej pory to ja byłam gościem. Teraz otrzymałam możliwość być gospodarzem. To jest właśnie ta zmiana.

Osobiście nie interesują mnie już żadne inne zmiany. Nie interesuje mnie zajmowanie się dupą. Ona sama sobą się zajmuje. Sama wie kiedy ma się wysrać i wyszczać. Nie interesują mnie pragnienia jakie ma tułów. Moja głowa zajmuje się czymś zupełnie innym. Oczywiście, że droga nie jest usłana różami i wciąż napotykam przeszkody i upadam, ale zwiększona częstotliwość upadków, też jest dowodem rozwoju. Człowiek jako cały gatunek też przeszedł wiele zmian. Zewnętrznie jednak nie zmienił się aż tak bardzo. To co się zmieniło, to świadomość. Wystarczy otworzyć książki do historii aby sprawdzić czym na przestrzeni wieków interesował się człowiek. To właśnie zmiana zainteresowań doprowadza nas do miejsca, w którym jesteśmy. Teraz interesuje nas internet, elektronika, genetyka, a dupa dalej jest taka jaka była. Zgodzisz się ze mną prawda?

Wiedziałam 🙂

Kabały nie trzeba się bać. Należy się na nią otworzyć, bo dzięki niej można dostać wszystkie odpowiedzi, a jedyna cena jaką przyjdzie za to zapłacić to ego. Głowa nie będzie pochodziła od dupy, głowa będzie pochodziła od dającego.

W naszej tak zwanej rzeczywistości, którą sobie nazywamy rzeczywistością miłość musi się nażreć, bo inaczej zdechnie, a co mówi Kabała? Kabała mówi, że prawdziwa miłość by istnieć nie potrzebuje niczego. Jest zawsze i wszędzie. Prawdziwa miłość, nie powstaje z braku ani z chęci. Prawdziwa miłość jest POWODEM powstania chęci. To właśnie miłość powoduje wstyd u gościa. Prawdziwa miłość nie jest brakiem, jest bodźcem.

Dlatego wszystko co tu piszę jest po to by zwiększać wiarę w to, że naprawdę mamy wybór. Wybór nie między dniem dzisiejszym a jutrzejszym. Wybór czy chcę być bodźcem czy też brakiem.

Pozdrawiam 

PS
Zanim zadasz pytanie na temat Kabały zapoznaj się z tymi artykułami:

 1. Historia Kabały
 2. Co to ta Kabała
Facebook Comments

Related Post

O mnie Monika Miriam Kowalczyk

Z zawodu urzędnik. Z serca i duszy artystka. Malarka, pisarka, rękodzielniczka,blogerka,copywriterka. Specjalistka od świecenia. Urodziła się 09.04.1980 roku w Radomiu. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Mgr administracji Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Monika Miriam Kowalczyk jest laureatką XII Regionalnego Konkursu Literackiego w Radomiu, w kategorii proza. Konkurs odbył się w czerwcu 2014r. Zwycięstwo przyniosła jej kabalistyczna bajka pt. „Poszukiwacze skarbów”. W jury zasiadali Teresa Ewa Opoka oraz Adrian Szary. W styczniu 2015r, wydała ebook pt. „Eseje pisane nocą” – zbiór kabalistycznych tekstów, które od 2010r. nieprzerwanie publikuje na niniejszym blogu. 8 marca 2015r. ukazał się debiutancki tomik zatytułowany "Dalekość".

 • Trafiłam do Ciebie po raz pierwszy, ale muszę powiedzieć, że z ciekawością czytam, co piszesz. Podoba mi się. 🙂

 • Michalina Tańska

  Jestem pod wrażeniem użytych metafor.

 • Forma i przekaz jakże inny od pozostałych 🙂 I dobrze, że piszesz o tematach, o których nie można przeczytać u co trzeciego blogera. Przez to wyróżniasz się i czynisz siebie ciekawszą. A tak z ciekawości, orientujesz się (procentowo) ilu jest w Polsce zwolenników kabały? To jednak mało popularna nauka u nas, prawda?

  • Procentowo nie jestem zorientowana. Jest sporo ludzi w Polsce zajmujących się Kabałą, wcale nie jest ich tak mało tylko nie angażują blogosfery tak jak ja np. Berg naucza, naucza Fundacja Pardes, naucza Bnei Baruch (tą akurat odradzam), jest kilka grup mniejszych i większych. W jednym z artykułów pt. Historia Kabały przestrzegam przed jednym z kabalistów, który wprowadza ludzi w błąd. Grupa w której ja się udzielam nazywa się Kabała dla Wszystkich. Też za bardzo nie chodzi o liczby, bo połączenie istnieje czy są dwie grupy czy jedna grupa. Chodzi by to połączenie odkryć i odczuć, a w większości przypadków organizacje robią połączenia zewnętrzne typu zjazdy czy kongresy, a to nie jest prawidłowe.

 • Chyba załapałem – kabała to wybór. stylu zycia medzy głebią a powierzchownością.

  • Nie stylu życia, bo robić można wszystko, można być biznesmenem, artystą, blogerem, mieć styl że wstaję o 6 rano albo o 13 w południe, pytanie tylko w jakim celu? Dla siebie czy dla Niego.

 • Przyznam że o kable nie wiem nic 🙂 ale porozglądam się u Ciebie to pewnie się dowiem :). Dziękuję Ci za udział w linkowym party 🙂

 • Czytam i chłonę, bo nic nie wiem, więc będę zaglądać, żeby się dowiedzieć 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

 • Nie słyszałam nic o Kabale, ale pewnie dlatego, że się tym nie interesowałam. Przeczytałam w internecie, że Kabała ma coś wspólnego z judaizmem, że to nauka judaizmu… Dobrze rozumiem? 🙂

 • Najważniejsze by tworzyć w kategorii którą sami lubimy czytać 🙂

  Ps. Dziękuję za udział w wyzwaniu 🙂

 • To co robisz dobrym słowem jest bardzo ciekawe, bo zupełnie inne od reszty. Jak większość z ludzi nie słyszałam wcześniej o tym kompletnie nic. Myślę, że w zakresie filozofii bycia nie biorcą, ale dawcą dobra, to robimy coś podobnego. Czy zechciałabyś zapoznać się z tematyką naszej stronki i czasami przybliżać u nas Twoje recepty na życie. Szukamy właśnie takich jak Ty. W skrócie, co robimy znajdziesz w ostatnim artykule w ramach wyzwania Kamili. Trzeba jednak przeczytać cały tekst, abyś nie wyciągnęła pochopnych wniosków: http://wstrojuewy.org/publicystyka.html (Andi)

  • Bardzo ciekawa propozycja, w jaki sposób mogę się z Toba skontaktować?

   • Sugeruję tak. Proszę, znajdź w najbliższym czasie (na spokojnie bez pośpiechu) przynajmniej z godzinę (jak nie więcej), aby dokładniej zapoznać się z tym co robimy. Na stronce mamy już nasze pierwsze artykuły i nasz manifest, czyli co i jak chcemy robić. Na razie medialnie jest skromnie, ale za to sporo czytania. Jeżeli nadal będziesz uważać, że to jest ciekawe, to zmówimy się na mailu lub komunikatorze i postanowimy co i jak, ewentualnie sama coś zaproponujesz itd. Nie chcemy niczego narzucać piszącym, docelowo każdy może robić to po swojemu, kiedy chce i jak chce. Natomiast, jakbyś była zainteresowana jakąś ściślejszą współpracą, np. jakimś współtworzeniem tego, jakieś nowe pomysły, rozwiązania itd. to też jesteśmy otwarte. Wszystko możemy obgadać najlepiej przez FB. Namiary na mnie jak wolisz:
    https://www.facebook.com/100009240558973
    https://www.facebook.com/wstrojuewy
    admin@wstrojuewy.org

    Andi

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien