Jak to jest być gospodarzem? - Na Mojej Chmurze
Zamknij
Menu
Rozwój,  18/11/15

Jak to jest być gospodarzem?

Mam dziś ochotę na bardziej frywolny wpis, bo z obserwacji blogosfery, komentarzy i całej rzeczywistości otworzyły mi się różne ciekawostki. Poza tym biorę udział w wyzwaniu „KOBIECA STRONA BLOGOSFERY” na blogu www.wtrampkachdocelu.pl i artykuł ten powstał specjalnie na potrzeby tego wyzwania. W związku z tym dziś opowiem trochę o tym całym moim pisaniu.

Słów kilka o kategorii bloga

 

Ciężko mi skategoryzować. Prawidłowo to powinna być kabała, ale takiej kategorii nie ma, zatem we wszystkich portalach i katalogach umieszczam się w kategorii rozwój lub motywacja. To najbliższe kategorie jakie pasują do tematu tego bloga. 😀 Jestem więc kategorycznym pionierem w całej blogosferze 😀 Co bardzo mnie cieszy.

Cóż takiego ciekawego otworzyło mi się zapytuje zbłąkany wędrowiec. Po tym jak stworzyłam cykl Gościnne Poniedziałki, wszyscy widzą mnie jako gospodarza, ale nie chcą gościć u siebie 🙂 Co jest bardzo znamienne. Nie sądziłam, że będę kiedyś na takim etapie rozwoju i przyjmuję to z pokorą. Rozumiem, że moje treści są zbyt kontrowersyjne. Wiem też, że niewiele jest osób, które są w stanie przyjąć to o czym piszę. W rozmowach na czacie fb i w komentarzach wciąż powtarzacie, że temat jest nieznany i nie nadążacie za moim tokiem myślenia. Otóż to wspaniale!! Im mniej rozumu tym lepiej. 🙂

Zgadzam się z tym, że temat jest nieznany, ale takie jest moje zadanie, aby temat przybliżyć i jest mi ono ważniejsze niż wszystko inne. Takie jest przeznaczenie posłańca. Poza tym, mimo że posłaniec to jestem takim samym człowiekiem jak każdy i skoro mi się otworzyło nie widzę powodów, dla których nie miałoby otworzyć się innym. Jedynym warunkiem do otwarcia jest CHĘĆ. Nic więcej.  Wystarczy przyjąć, że jest coś takiego jak Kabała i to co jest tutaj czytane pochodzi z bardzo głębokich warstw.

Jak rozpoznać w sobie zmianę?

 

Franklin D. RooseveltJest w Kabale opowiadanie o gościu i gospodarzu. Opisuje ono powstanie w człowieku nowej chęci. Chęci do emanacji. Gość wciąż przychodzi do gospodarza, objada się i objada, do momentu gdy zaczyna odczuwać wstyd. I wtedy wszystko się zmienia. O tym właśnie jest ten blog i tego uczy Kabała. O tym jak stać się gospodarzem.

Rozpoznanie zmian w sobie jest bardzo proste. Wystarczy sprawdzić swoje zainteresowania. Wczoraj chciałam tylko jeść, dzisiaj chcę tylko karmić. Do tej pory to ja byłam gościem. Teraz otrzymałam możliwość być gospodarzem. To jest właśnie ta zmiana.

Osobiście nie interesują mnie już żadne inne zmiany. Nie interesuje mnie zajmowanie się dupą. Ona sama sobą się zajmuje. Sama wie kiedy ma się wysrać i wyszczać. Nie interesują mnie pragnienia jakie ma tułów. Moja głowa zajmuje się czymś zupełnie innym. Oczywiście, że droga nie jest usłana różami i wciąż napotykam przeszkody i upadam, ale zwiększona częstotliwość upadków, też jest dowodem rozwoju. Człowiek jako cały gatunek też przeszedł wiele zmian. Zewnętrznie jednak nie zmienił się aż tak bardzo. To co się zmieniło, to świadomość. Wystarczy otworzyć książki do historii aby sprawdzić czym na przestrzeni wieków interesował się człowiek. To właśnie zmiana zainteresowań doprowadza nas do miejsca, w którym jesteśmy. Teraz interesuje nas internet, elektronika, genetyka, a dupa dalej jest taka jaka była. Zgodzisz się ze mną prawda?

Wiedziałam 🙂

Kabały nie trzeba się bać. Należy się na nią otworzyć, bo dzięki niej można dostać wszystkie odpowiedzi, a jedyna cena jaką przyjdzie za to zapłacić to ego. Głowa nie będzie pochodziła od dupy, głowa będzie pochodziła od dającego.

W naszej tak zwanej rzeczywistości, którą sobie nazywamy rzeczywistością miłość musi się nażreć, bo inaczej zdechnie, a co mówi Kabała? Kabała mówi, że prawdziwa miłość by istnieć nie potrzebuje niczego. Jest zawsze i wszędzie. Prawdziwa miłość, nie powstaje z braku ani z chęci. Prawdziwa miłość jest POWODEM powstania chęci. To właśnie miłość powoduje wstyd u gościa. Prawdziwa miłość nie jest brakiem, jest bodźcem.

Dlatego wszystko co tu piszę jest po to by zwiększać wiarę w to, że naprawdę mamy wybór. Wybór nie między dniem dzisiejszym a jutrzejszym. Wybór czy chcę być bodźcem czy też brakiem.

Pozdrawiam 

PS
Zanim zadasz pytanie na temat Kabały zapoznaj się z tymi artykułami:

  1. Historia Kabały
  2. Co to ta Kabała
Śledź mnie w social mediach

23
Dodaj komentarz

Please Login to comment

Dodaj komentarz

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karola Franieczek | Życie Me
Gość

Trafiłam do Ciebie po raz pierwszy, ale muszę powiedzieć, że z ciekawością czytam, co piszesz. Podoba mi się. 🙂

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Dziękuję. Cieszę się, że trafiłam w gust i zapraszam ponownie 🙂

Michalina Tańska
Gość
Michalina Tańska

Jestem pod wrażeniem użytych metafor.

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Dziękuję 🙂

Esencja
Gość

Forma i przekaz jakże inny od pozostałych 🙂 I dobrze, że piszesz o tematach, o których nie można przeczytać u co trzeciego blogera. Przez to wyróżniasz się i czynisz siebie ciekawszą. A tak z ciekawości, orientujesz się (procentowo) ilu jest w Polsce zwolenników kabały? To jednak mało popularna nauka u nas, prawda?

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Procentowo nie jestem zorientowana. Jest sporo ludzi w Polsce zajmujących się Kabałą, wcale nie jest ich tak mało tylko nie angażują blogosfery tak jak ja np. Berg naucza, naucza Fundacja Pardes, naucza Bnei Baruch (tą akurat odradzam), jest kilka grup mniejszych i większych. W jednym z artykułów pt. Historia Kabały przestrzegam przed jednym z kabalistów, który wprowadza ludzi w błąd. Grupa w której ja się udzielam nazywa się Kabała dla Wszystkich. Też za bardzo nie chodzi o liczby, bo połączenie istnieje czy są dwie grupy czy jedna grupa. Chodzi by to połączenie odkryć i odczuć, a w większości przypadków organizacje… Czytaj więcej »

Gender Gosposia
Gość

Chyba załapałem – kabała to wybór. stylu zycia medzy głebią a powierzchownością.

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Nie stylu życia, bo robić można wszystko, można być biznesmenem, artystą, blogerem, mieć styl że wstaję o 6 rano albo o 13 w południe, pytanie tylko w jakim celu? Dla siebie czy dla Niego.

Katarzyna Mierzwa
Gość

Przyznam że o kable nie wiem nic 🙂 ale porozglądam się u Ciebie to pewnie się dowiem :). Dziękuję Ci za udział w linkowym party 🙂

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Rozglądaj się. Jak masz pytania to nie krępuj się ich zadać. Biorę udział w każdym party o jakim wiem U mnie link party zawsze na początku każdego miesiąca. Tutaj będzie 1 grudnia https://www.namojejchmurze.pl/2015/11/nachinspy-miesiaca-listopad/ zapraszam już dziś 🙂

Katarzyna Mierzwa
Gość

Moniko zaglądałam na nie już wczoraj 🙂 czekam na 1 grudnia w takim razie żeby można było dodać post 🙂

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Super 🙂

Matka Puchatka
Gość

Czytam i chłonę, bo nic nie wiem, więc będę zaglądać, żeby się dowiedzieć 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Wzajemnie 🙂

Spełniona Optymistka
Gość

Nie słyszałam nic o Kabale, ale pewnie dlatego, że się tym nie interesowałam. Przeczytałam w internecie, że Kabała ma coś wspólnego z judaizmem, że to nauka judaizmu… Dobrze rozumiem? 🙂

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Nie, to nie jest nauka judaizmu. Kabała w ogóle nie ma związku z religią. Wprawdzie opiera się na języku hebrajskim, ale nie dlatego, że jest związany z religią lecz dlatego, że jest on językiem Tory. Zanim pojawił się judaizm byłą tylko kabała. Polecam przeczytanie tego artykułu https://www.namojejchmurze.pl/2015/07/co-to-ta-kabala/ oraz tego https://www.namojejchmurze.pl/2015/09/historia-kabaly/

Spełniona Optymistka
Gość

Już coś mi się rozjaśniło, ale niestety nie do końca. Czy mogłabyś mi polecić jakąś książkę na ten temat, ale taka od podstaw z zasadami i praktykowaniem. 🙂 Taka, żeby było łopatologicznie napisane: skąd, po co, dla kogo, dlaczego to powstało i co nam to daje. Jeżeli będziesz miała czas, to proszę napisz mi odpowiedz swoimi słowami. 🙂

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Jeśli chodzi o podstawy na etapie przedszkolnym to PTICHA http://www.kabbala.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=482:wprowadzenie-w-madrosc-kabbaly&catid=4:pticha&Itemid=24 ale to nie jest proste i nigdy nie będzie. Wszystko opowiadam swoimi słowami a i tak każdy ma pełno pytań. Niestety to droga na podstawie pracy nad sobą i opiera się na odczuciu. Podana strona nie jest własnością Kabały Dla Wszystkich i dlatego nie odpowiadam za jakość tłumaczenia. Przeczytaj też artykuły które podałam odwiedź też ten kanał https://www.youtube.com/user/kabaladlawszystkich

Kamila Kołodziejczak
Gość

Najważniejsze by tworzyć w kategorii którą sami lubimy czytać 🙂

Ps. Dziękuję za udział w wyzwaniu 🙂

wstrojuewy.org
Gość

To co robisz dobrym słowem jest bardzo ciekawe, bo zupełnie inne od reszty. Jak większość z ludzi nie słyszałam wcześniej o tym kompletnie nic. Myślę, że w zakresie filozofii bycia nie biorcą, ale dawcą dobra, to robimy coś podobnego. Czy zechciałabyś zapoznać się z tematyką naszej stronki i czasami przybliżać u nas Twoje recepty na życie. Szukamy właśnie takich jak Ty. W skrócie, co robimy znajdziesz w ostatnim artykule w ramach wyzwania Kamili. Trzeba jednak przeczytać cały tekst, abyś nie wyciągnęła pochopnych wniosków: http://wstrojuewy.org/publicystyka.html (Andi)

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Bardzo ciekawa propozycja, w jaki sposób mogę się z Toba skontaktować?

wstrojuewy.org
Gość

Sugeruję tak. Proszę, znajdź w najbliższym czasie (na spokojnie bez pośpiechu) przynajmniej z godzinę (jak nie więcej), aby dokładniej zapoznać się z tym co robimy. Na stronce mamy już nasze pierwsze artykuły i nasz manifest, czyli co i jak chcemy robić. Na razie medialnie jest skromnie, ale za to sporo czytania. Jeżeli nadal będziesz uważać, że to jest ciekawe, to zmówimy się na mailu lub komunikatorze i postanowimy co i jak, ewentualnie sama coś zaproponujesz itd. Nie chcemy niczego narzucać piszącym, docelowo każdy może robić to po swojemu, kiedy chce i jak chce. Natomiast, jakbyś była zainteresowana jakąś ściślejszą współpracą,… Czytaj więcej »

Monika Miriam Kowalczyk
Gość

Nie jednak nie podejmę się współpracy, ale dziękuję za zainteresowanie

Tora,  10/11/18

Parsza Toldot czyli następny stopień

Najpierw zaczniemy od pierwszego słowa toldot. Mówimy tu cały czas o Icchaku, więc czemu się nie nazywa ta parsza Icchak tak jak się nazywała Noach? Z tego względu, że chcą nam pokazać co jest ważne i jak wszystko sprawdzamy to według naszych toldot czyli następny stopień. Toldot czyli następny stopień     Czyli Jakow i […]

Tora,  03/11/18

Parsza Chajei Sara. Podwójne życie Sary.

  Parsza Chajei Sara to najważniejsza parsza w całym Pięcioksięgu i wszystko dzieje się właśnie według tej parszy. Mimo, że ona jest taka krótka i stosunkowo taka prosta to ona właśnie daje nam całą możliwość naszej pracy. Pamiętajmy, że Idziemy do wnętrza każdego z nas. Zajmujemy się wnętrzem Tory, a nie opowiadaniami. Jeżeli to odczytujemy […]


%d bloggers like this: