Zamknij
Menu
Kabała, Rozwój,  03/10/15

Konto twojego rozwoju

kontoSporo się ostatnio dzieje i jeśli odczuwasz zwiększające się naciski i ciężary dnia codziennego, to ten wpis jest dla Ciebie.  Nie dam Ci cudownego lekarstwa na Twoje zmartwienia, jedynie mogę wskazać przyczyny. Na początku warto uświadomić sobie, że nie stworzyliśmy się sami, a  przychodząc na ten świat każdy dostaje w prezencie konto, konto własnego rozwoju.

Na konto odkładamy wszystkie nasze czyny

 Na konto owe odkładamy wszystko, całe nasze życie i sami musimy dbać o jego stan. Sami musimy zdecydować co chcemy tam odkładać.

Aby to bardziej zobrazować opowiem pewną anegdotę o Świętym Arim i jego uczniach.

Ari był na bardzo wysokim poziomie, tak wysokim, że ciężko jest to sobie wyobrazić, bo miał możliwość stwarzać wszystko. Wśród uczniów był jeden, któremu powodziło się bardziej niż pozostałym. Z tego powodu powstała u nich zazdrość i pretensje: dlaczego on ma wszystko a my nie, dlaczego jemu się powodzi a nam tak ciężko. Ari zabrał ich wszystkich w pewne miejsce i tam im pokazał złoto, które stworzył specjalnie na tą okazję (już wspomniałam, że nie było to dla Niego większym problemem) i powiedział im:

– Możecie brać ile chcecie. Tylko pamiętajcie jakim kosztem i na jakie konto.

Jak myślisz, czy chociaż jeden z nich wziął cokolwiek? Chociaż jedną monetę?

Musisz pamiętać, że wybór tej drogi jest poza wartością. Jeśli spytasz mnie:

czy warto zajmować się Kabałą

odpowiem NIE WARTO. Tu nie obowiązuje kryterium ceny. To wybór poza wartością, może nawet bezwartościowy… Nie obowiązuje tu zasada kto więcej zyskuje, komu jest łatwiej, kto ma lepiej i lżej. Kto jest ważniejszy. Kim Stwórca bardziej się interesuje i komu poświęca więcej czasu. Tu nie obowiązuje hierarchia ważności. Tu nie ma menadżerów, kierowników, podwładnych i sekretarzy stanu. Kto szuka ważności temu będzie tylko ciężej. Kto szuka poklasku ten spadnie i nie znajdzie ani ważności ani poklasku, bo Stwórca jest ze stworzonym wszędzie prócz dumy. Tam gdzie jest duma tam Stwórca kryje swoją twarz.

Jest Ci ciężko? Zastanów się dlaczego i nie szukaj odpowiedzi na zewnątrz. Nie szukaj winnych takiego stanu rzeczy. Oni mają swoje zadanie do wykonania, Ty masz swoje. Wymówki też nic tu nie pomogą. Nie migaj się, że nie masz czasu, bo ja nie mam czasu czekać, aż będziesz mieć czas. Nie mam czasu czekać na ten „twój” czas. Nie mam czasu na czekanie, aż powstanie w końcu coś wspólnego. Całość istnieje niezależnie od tego co myśli stworzony. Plan stworzenia wypełni się niezależnie od tego co myśli stworzony. Stworzony ma tylko brać w tym czynny udział.

Przeczytaj też: Gdzie są nasze korzenie

To wszystko i tak nie jest tak ciężkie jak Ci się wydaje. Myślisz, że Świat stworzyć było łatwo? No właśnie… To wcale nie jest ciężkie. Dopiero doświadczysz działania Światła i jeśli nie zaczniesz „Świecić”, wtedy dopiero będzie ciężko. Nie słuchaj więc swoich pytań, zacznij słuchać odpowiedzi. 

Zejdź ze swojej chmury

Mówisz bym zeszła ze swojej chmury. Nie mogę zejść, bo to On mnie tam zaciągnął. Dał mi ją w prezencie, a ja przyjęłam ją jako swoją. Mogę Cię jedynie tam zaprosić. „Miejsca jest dość, dla spóźnionych gości” – jak śpiewa Krzysztof Krawczyk. Jest tam przygotowana biesiada i suto zastawiony stół.  Jest muzyka i tańce. Nie wiem tylko dlaczego jeden gość niezadowolony. Czyżby potrawy były niesmaczne? Wątpię… ale bić się z Tobą nie będę. Nie będę się bić o potrawy, o ważność siebie, o  przynależność do Stwórcy, o „plastikowe młotki”, nawet o Jego miłość bić się nie będę. Nie widzę o co można by się tutaj bić, skoro to ja należę do Niego, a nie On do mnie. Wszyscy należymy do Niego. Szkoda, że tego tak nie widzisz, może wtedy wszystko byłoby inaczej. Może wtedy nie byłoby tak ciężko. Wtedy może byłaby radość z przynależności do miłości, bo tylko w miłości możemy być jednym.

Niezależnie jednak od tego wszystkiego, słodki dzieciaku

I TAK CIĘ KOCHAM 😉 

 

Święta,  20/05/18

Wspólna podróż – Szawuot 5778

W sobotnią noc naród żydowski rozpocznie świętowanie Szawuot – Święta Tygodni – „Jom Matan Tora”. W tym dniu, ponad 3300 lat temu, naród żydowski stał u podnóża góry Synaj i doświadczył publicznego objawienia – jedynego w historii ludzkości. Usłyszeli Dziesięć Przykazań, fundament judaizmu, które zostały napisane na dwóch Tablicach Przymierza.

Video,  15/05/18

Język hebrajski#2 14.05.2018

Język hebrajski #2 to już druga lekcja języka hebrajskiego mojego autorstwa.  Na prośbę grupy subskrybentów zdecydowałam się rozpocząć cykl darmowych lekcji Języka Hebrajskiego. Przypuszczam, że w przyszłości część video będzie ewaluować i przekształcę ją w cykliczne spotkania online. Na lekcjach Języka Hebrajskiego spotykamy się co dwa tygodnie w poniedziałki o godzinie 18:00. W dzisiejszym odcinku język […]