Gdzie iść, by się najeść całą rodziną? Restauracje w Lublinie

W odpowiedzi na potrzeby licznej grupy rodzin z dziećmi restauratorzy w Lublinie tworzą nowe miejsca spełniające oczekiwania najmłodszych gości. Jednak nie każda restauracja podająca się za przystosowaną dla maluchów rzeczywiście odpowiada ich potrzebom. Jak zatem trafić od razu do odpowiedniego miejsca, a nie błądzić po mieście o pustym żołądku?

Strona internetowa restauracji

Prawdopodobnie nie raz zdarzyło się każdemu trafić do restauracji, która wiele obiecuje – a życzeń nie spełnia. W codziennym pośpiechu zadowalamy się szczątkowymi informacjami, gdyż ufamy, że ktoś nas po prostu nie oszuka. Jednak dla wielu restauracji bycie „przystosowanym” do potrzeb dzieci jest chwytem czysto marketingowym. Mały kącik zabaw na końcu sali nie jest tym, czego się spodziewamy po miejscu dedykowanym dla rodzin z dziećmi. Watro upewnić się, czy wybrana przez nas restauracja jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie małych klientów. Strona internetowa jest pierwszym krokiem, jaki warto zrobić, by się nie poślizgnąć na wyborze. Trzeba jednak być czujnym – zdjęcia potrafią przekłamywać, a opisy ubarwiać rzeczywisty stan lokalu. Niektóre strony posiadają opcję „obejrzyj wnętrze” – jest to bardzo przydatne, gdyż dzięki temu możemy zobaczyć cały plan restauracji. Dzięki temu nie będziemy zaskoczeni tym co zastaniemy w lokalu.

Forum

Kiedy już przewertowaliśmy różne strony internetowe lokali, dobrym rozwiązaniem może okazać się poszukanie informacji o restauracji na forum, gdzie inni rodzice dzielą się swoimi opiniami i spostrzeżeniami. Jest to bardzo cenne źródło informacji, gdyż na światło dzienne wychodzą różne sytuacje i reakcje personelu. Każdy rodzic wie, że dziecko niekoniecznie ma ochotę wysiedzieć dwugodzinną kolację w jednym miejscu i grzecznie posługiwać się nożem i widelcem. Tak więc panująca atmosfera w lokalu jest jednym z głównych czynników na które warto zwrócić uwagę. Również informacje o kąciku dla dziecka są istotne. Miejsce zabaw jest bardzo przydatne kiedy nasz urwis postanawia odejść od stołu. Kącik przeznaczony dla dzieci zapewnia miejsce do zabawy oraz integracji z dziećmi innych gości restauracji. Dzięki temu mamy pewność, że dziecko bawi się pod naszym okiem i co najważniejsze – nie nudzi się i nie marudzi. Warto pamiętać, że istnieje forum offline – czyli codzienne rozmowy z innymi rodzicami na placu zabaw, czy spotkaniu urodzinowym kolegi naszej pociechy.


Rankingi

W Internecie można odszukać rankingi restauracji. Można tam znaleźć zarówno punkty przydzielane przez klientów jak i ich opinie. Jest to alternatywa dla forum, jednak nie każda restauracja jest uwzględniona na takiej liście i przez to nie możemy uzyskać pełnego obrazu lokalu. Warto pamiętać o dodawaniu opinii na takich portalach, zarówno z miejsc, które nam się podobały, jak i tych, które nas zawiodły. Będzie to przydatna wskazówka dla innych rodzin poszukujących miejsca na wspólny obiad.

Certyfikaty

Restauracje, którym zależy na spełnianiu potrzeb rodzin z dziećmi są doceniane na różne sposoby. Jednym z wyróżnień są certyfikaty przyznawane przez miasto. Również niektóre placówki przystępują do różnych programów partnerskich. W Lublinie jednym z takich programów jest „Rodzina Trzy Plus”. Uczestnictwo w programie zobowiązuje placówki do przestrzegania celów programu, takich jak ułatwienie dużym rodzinom dostępności do dóbr kultury, rekreacji oraz usług, jak i promowanie pozytywnego wizerunku dużej rodziny, oraz zbudowanie klimatu lokalnego dla dużych rodzin. Właściciel restauracji Oranżeria w Lublinie przyznaje, że przystąpienie do programu partnerskiego dodatkowo mobilizuje do rozwoju placówki, zachowania wysokiego standardu – zarówno samego wystroju i „ekwipunku” dziecięcego, jak i poziomu wydawanych dań, które muszą spełnić oczekiwania najmłodszych klientów.

Internet może okazać się przydanym źródłem informacji przy poszukiwaniu odpowiedniej restauracji dla rodziny z dziećmi. Uprzednie sprawdzenie miejsca do którego planujemy się wybrać ustrzeże nas przed popełnieniem błędu i szybkiej ewakuacji z nieodpowiedniej placówki.

Przeczytaj też: Darłowo – plan na wczasy

Facebook Comments

Related Post

O mnie Monika Miriam Kowalczyk

Z zawodu urzędnik. Z serca i duszy artystka. Malarka, pisarka, rękodzielniczka,blogerka,copywriterka. Specjalistka od świecenia. Urodziła się 09.04.1980 roku w Radomiu. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Mgr administracji Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Monika Miriam Kowalczyk jest laureatką XII Regionalnego Konkursu Literackiego w Radomiu, w kategorii proza. Konkurs odbył się w czerwcu 2014r. Zwycięstwo przyniosła jej kabalistyczna bajka pt. „Poszukiwacze skarbów”. W jury zasiadali Teresa Ewa Opoka oraz Adrian Szary. W styczniu 2015r, wydała ebook pt. „Eseje pisane nocą” – zbiór kabalistycznych tekstów, które od 2010r. nieprzerwanie publikuje na niniejszym blogu. 8 marca 2015r. ukazał się debiutancki tomik zatytułowany "Dalekość".

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien