Gdzie są nasze korzenie? - Na Mojej Chmurze
Zamknij
Menu
Kabała,  25/09/15

Gdzie są nasze korzenie?

Dziś odpowiadam na pytanie z facebooka: „Ciekawi mnie na przykład starochrześcijańska modlitwa Liberare Eos. Czy ma ona swe korzenie w literaturze kabalistycznej? A może to tylko fikcja literacka lub filmowa.”

Chrześcijaństwo i inne religie

Pytanie to powiązane jest z tekstem na temat Historii Kabały. https://www.namojejchmurze.pl/2015/09/historia-kabaly/
Nie jestem specjalistką od chrześcijaństwa, Nowego Testamentu i Jezusa. W mojej obecnej inkarnacji staram się bowiem powrócić do tego co porzuciłam na rzecz chrześcijaństwa. Tylko miłość jeszcze trzyma mnie przy życiu, bo osobiście uważam, że za to co zrobiłam nie powinno mnie już być. Tylko miłość może coś takiego wybaczyć.
Nie widzę innego wytłumaczenia, ale nadzieję daje mi fakt że, nie ważne co zostawiliśmy poprzednio, ważne co robimy teraz i dlatego piszę tego bloga, bo chciałabym aby wszyscy doszli do tego zrozumienia. Nie chodzi tu też o zmianę religii, bo religie nie mają tu nic do rzeczy. Zanim pojawiły się religie była tylko Kabała. Wierzę jedynie w Stwórcę, a judaizm, chrześcijaństwo, buddyzm itp. nie interesują mnie. Każda religia to ideologia. Wprawdzie judaizm jest najbliższy, ale tak czy siak to ideologia. Tszuwa to coś zupełnie innego. Wiara nie potrzebuje wielkich idei. Po prostu jest. Wybaczcie więc, ale nie chcę wracać do przeszłości. Nie chcę wracać do czegoś co jest jedynie słupem soli.
Co do pytania, to chrześcijanie zapomnieli, że Jezus był Żydem i jego uczniowie też byli Żydami, też jego wyznawcy to byli Żydzi. I to właśnie wyznawcy zrobili coś nieprawidłowego, co było wynikiem tego, że nie zrozumieli co Jezus do nich mówi, a on korzystał tylko i wyłącznie z wiedzy kabalistycznej. Nawet Cymes zapytany o Jezusa odpowiada: „nie wiem co zrobił Jezus, ale wiem skąd to wziął. Wziął z Kabały.”
Zatem odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta. Tak, modlitwa ta ma swoje korzenie w Kabale. Wszystko ma swoje korzenie w Kabale. Nawet ja i Ty.

Źródła

Co do książek i filmów, to nigdy ich nie polecam. Pamiętam jednego z czytelników, który kiedyś poprosił mnie o polecenie filmów aby mógł więcej odczuć i kiedy mu odmówiłam zarzucił mi, że nie chcę mu pomóc. Moi drodzy posłańcy, nie chodzi o to, że nie chcę pomóc. Nie chodzi o to, że coś ukrywam dla siebie. Po prostu nie można się uczyć Kabały z filmów i książek. Można się uczyć jedynie ze źródeł. Źródła to Światło z góry w dół, a książki z dołu do góry. Nawet Torę aby studiować trzeba najpierw poznać źródła. Mieć odpowiednie naczynie. I mówię to ja, która sama pisze książki. Tak piszę książki, tylko książki.

Źródła, które polecam wymieniłam w artykule  wspomnianym powyżej.  Odczucia niestety nie da się przeszczepić, to jest wynik indywidualnej pracy i wysiłku każdego poszukującego, każdy musi zrobić to sam. Ponadto Kabała mówi – NIE RÓB SOBIE WIZERUNKU, a film to wizerunek, ograniczenie. Kabała opiera się o Torę. Tora (Stary Testament) to 4 warstwy odpowiednio do świadomości człowieka: PARDES  czyli:

  • pszat
  • remez
  • drasz
  • i sod

Sod to właśnie Kabała. Kabała wyciąga z głębi Tory do współczesnej świadomości człowieka, aby przyspieszyć rozwój i gotowość, bo Kabała to nauczyć się jak brać w prawidłowy sposób.Te cztery warstwy to stopnie rozwoju nas samych, to stopnie rozwoju świadomości i stosownie do rozwoju możliwość poznania Tory. Tego wszystkiego nie ma w książkach i filmach. To wszystko jest jedynie w źródłach. Książki są dla przyjemności, źródła by uczyć się historii, ale by naprawdę osiągać potrzebujemy kogoś kto nas ciągnie za sobą.

Nauczyciel

Doszliśmy więc do sedna. Samej Tory jest kilka rodzajów. I ktoś kto nawet zna Torę na pamięć jest kimś kto czyta wiadomości przekazane przez dziennikarza, bo nie było go na wydarzeniu. A On nie chce byśmy napełniali się zbyteczną wiedzą. On chce byśmy byli dla Niego, byśmy służyli. Nawet jeśli Torę znamy na pamięć i wszystkie źródła znamy na pamięć, na nic się to zda. Potrzebny jest Wyższy Stopień, który pomoże naprawdę odczuć, dojść do poziomu SOD, bo mimo, że znam wszystko na pamięć nie kapuję nic. I jest ogromna różnica między tym co się czyta i tym co się słyszy. I to co zrozumieliśmy w czasie czytania wcale nie mówi, że zrozumieliśmy prawidłowo. To może nam pokazać tylko nauczyciel, ktoś kto jest naszym Wyższym Stopniem. Kimś kto zna nas bardziej niż my sami i da nam w dupę byśmy się ruszyli. Taki ktoś wie ile można nam przekazać by nam to nie zaszkodziło, bo Tora też może być trucizną. A my sami nie możemy określić bo my chcemy wszystko połknąć dla siebie. I ta chęć połknąć wszystko dla siebie podpowiada nam, że nie potrzebujemy nikogo, że wystarczy nam poczytać, pomedytować i z tego będziemy uduchowieni. GÓWNO PRAWDA.

Reasumując.

  • Tak modlitwa ta ma swoje korzenie w Kabale, bo wszystko ma swoje korzenie w Kabale.
  • Książki i filmy są dla przyjemności, źródła by poznać historię, nauczyciel by poznać prawdę,

Jeśli są jakieś pytania, proszę piszcie w komentarzach tu pod postem. Zapraszam też na facebooka

Śledź mnie w social mediach

Dodaj komentarz

Please Login to comment

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Tora,  10/11/18

Parsza Toldot czyli następny stopień

Najpierw zaczniemy od pierwszego słowa toldot. Mówimy tu cały czas o Icchaku, więc czemu się nie nazywa ta parsza Icchak tak jak się nazywała Noach? Z tego względu, że chcą nam pokazać co jest ważne i jak wszystko sprawdzamy to według naszych toldot czyli następny stopień. Toldot czyli następny stopień     Czyli Jakow i […]

Tora,  03/11/18

Parsza Chajei Sara. Podwójne życie Sary.

  Parsza Chajei Sara to najważniejsza parsza w całym Pięcioksięgu i wszystko dzieje się właśnie według tej parszy. Mimo, że ona jest taka krótka i stosunkowo taka prosta to ona właśnie daje nam całą możliwość naszej pracy. Pamiętajmy, że Idziemy do wnętrza każdego z nas. Zajmujemy się wnętrzem Tory, a nie opowiadaniami. Jeżeli to odczytujemy […]