Zamknij
Menu
Święta,  06/05/15

Lag baOmer

lag-ba-omerMamy już 33 dzień liczenia Omeru czyli Lag baOmer. Przesyłam zatem link do pewnej bardzo ważnej w tym czasie modlitwy – Ana beKoach.

Ana beKoach można określić jako prośba, „daj mi na moją odpowiedzialność”. Prosimy mimo, że nie jesteśmy godni, ale chcemy. Rabi Nehemania ben HaKana pisząc to, czuł że związek z duchowym może zostać utracony i dlatego to napisał. W tej modlitwie jest 7 zdań, a w każdym z nich 6 słów. Inicjały każdego słowa w zdaniu składają się na Najważniejsze imiona Stwórcy. Kiedy łączymy pierwsze litery słów  otrzymujemy inne słowa. Słowa te łączą nas z konkretną sefirą i dają możliwość pracy. Dlatego polecane jest w czasie Sfirat haOmer słuchać tej modlitwy po przebudzeniu i przed zaśnięciem oczywiście z intencją naprawy samych siebie.

Pamiętajmy jednak, że  modlitwa to ukierunkowanie się, połączenie liter w prawidłowej intencji. Ta intencja ma być codziennie inna i ma to być podniesienie świadomości ponad rozsądek sens i odczucie które mamy obecnie. Jeśli jutro będziemy używać ten sam sens i to samo odczucie i ten sam rozsądek, które nas doprowadziło do tego miejsca wzmocnimy się jedynie w tym miejscu. Utrzymywanie się w tym jest zbyteczne. Mamy się podnieść ponad uczucie wczorajsze i odnaleźć się w swoim środowisku od nowa.

 

Kabała, Rozwój,  16/09/18

Na czym polega kabała chrześcijańska?

Też bym chciała wiedzieć, na czym polega kabała chrześcijańska. Podobno powstała w XV wieku w celu połączenia dwóch religii: chrześcijaństwa i judaizmu. Skomplikowany temat, ale spróbujmy zrozumieć o co w tym chodzi. Na czym polega kabała chrześcijańska? Humaniści w epoce renesansu (odrodzenia) postulowali ciągłe dokształcanie i rozwijanie umiejętności. Bardzo często sięgali do dzieł dawnych mistrzów […]

Kabała, Rozwój,  08/09/18

Kabała czyli satanizm dla inteligencji

Żydowska kabała czyli satanizm dla inteligencji, czerwona nitka na ręce, w tym i u Władimira Putina czyli o tym wszystkim czym kabała nie jest. Lista ekspertów w dziedzinie kabały jest naprawdę imponująca. Najwięcej na ten temat mają do powiedzenia faszyści, narodowi patrioci, katolicy, antysemici i wyznawcy pisu. Wszyscy już wszystko poznali, wszyscy wszystko przeczytali, zgłębili […]