Zamknij
Menu
Święta,  06/05/15

Lag baOmer

lag-ba-omerMamy już 33 dzień liczenia Omeru czyli Lag baOmer. Przesyłam zatem link do pewnej bardzo ważnej w tym czasie modlitwy – Ana beKoach.

Ana beKoach można określić jako prośba, „daj mi na moją odpowiedzialność”. Prosimy mimo, że nie jesteśmy godni, ale chcemy. Rabi Nehemania ben HaKana pisząc to, czuł że związek z duchowym może zostać utracony i dlatego to napisał. W tej modlitwie jest 7 zdań, a w każdym z nich 6 słów. Inicjały każdego słowa w zdaniu składają się na Najważniejsze imiona Stwórcy. Kiedy łączymy pierwsze litery słów  otrzymujemy inne słowa. Słowa te łączą nas z konkretną sefirą i dają możliwość pracy. Dlatego polecane jest w czasie Sfirat haOmer słuchać tej modlitwy po przebudzeniu i przed zaśnięciem oczywiście z intencją naprawy samych siebie.

Pamiętajmy jednak, że  modlitwa to ukierunkowanie się, połączenie liter w prawidłowej intencji. Ta intencja ma być codziennie inna i ma to być podniesienie świadomości ponad rozsądek sens i odczucie które mamy obecnie. Jeśli jutro będziemy używać ten sam sens i to samo odczucie i ten sam rozsądek, które nas doprowadziło do tego miejsca wzmocnimy się jedynie w tym miejscu. Utrzymywanie się w tym jest zbyteczne. Mamy się podnieść ponad uczucie wczorajsze i odnaleźć się w swoim środowisku od nowa.

 

Audycje Radiowe,  16/07/18

Przekaz koncertowy nr1

Przekaz koncertowy nr1 to podcast audycji, która odbyła się w dniu 16 lipca 2018r. Audycja odbywa się na żywo w każdy poniedziałek o godzinie 18:00. Przekaz koncertowy nr1 W audycji prezentuję nagrania znanych izraelskich artystów w wersjach koncertowych. Audycja trwa godzinę ale czasami zdarza się, że przedłużam i tak też było  się w poniedziałek. Radio […]

Recenzje,  08/07/18

Omer Adam

Omer Adam urodził się w Mishmar Hashiva. Pochodzi z rodziny wyższych oficerów z Kaukazu. Jego ojciec, major Yaniv Adam, pełnił funkcję zastępcy dowódcy Sayeret, a  dziadek Omara – pułkownik Samuel Adams. Omer  Adam brał udział w siódmym sezonie „Idola” i został z niego usunięty  po tym jak bloger Omri Hayon ujawniła, że ​​mężczyzna sfałszował swój […]