Zamknij
Menu
Rozwój,  22/06/13

Pełnia księżyca

pełania księżyca
zdjęcie pochodzi ze strony apod.pl

O zachodzie słońca w niedzielę wzrośnie duża, piękna pełnia księżyca. Jego dokładna pełna faza (23 czerwca, 11:32 UT) nastąpi na krótko przed osiągnięciem perygeum tzn. punktu w którym Księżyc znajdzie się najbliżej Ziemi w orbicie Księżyca i sprawi, że będzie to największa pełnia w 2013 roku. Taka pełnia, pełna faza Księżyca przypada  co około 14 miesięcy księżycowych. Oznacza to, że następna taka pełnia, Perygeum nastąpi w dniu 10 sierpnia 2014 r.

Piszę o tym wszystkim z kilku bardzo ważnych powodów, bowiem w piątek 21 czerwca 2013r. o godzinie 20:50, boskie skrzyżowało się z ziemskim. Ma to związek z tym co Kabaliści określają jako odwrotność. Dotyczy ona szczególnie Polski, która jest 100% odwrotnością (odwrotność w stosunku do Stwórcy). O godzinie 20:50 rozpoczął się SZABAT i w tym samym czasie 1 dzień lata. W tym dniu w Polsce obchodzi się Noc Świętojańską tzw. Noc Kupały hucznie obchodzona jest w Krakowie. Kraków jest właśnie tą odwrotnością – Babilonem który się ostał w naszych czasach. Babilon to Wieża Babel, a Kraków to Wawel (Wawel – Babel). Jednocześnie w piątek o tej porze szalała burza. W kabalistycznym tłumaczeniu burza to coś w rodzaju przelewanie z pełnego w puste tzn, wyrównywanie poziomów, upodobnienie.

Do czego zmierzam. Polska wczoraj dostała bardzo ważny znak z Góry. Stwórca daje tu możliwość wyboru, co człowiek ma zamiar świętować, czym chce się zajmować, tym co zbliża do Stwórcy czy tymi ziemskimi wiankami i pierdołami. Dodatkowo jeszcze to perygeum Księżyca w Niedzielę – takie zapieczętowanie, ponieważ wtedy jest Dzień Ojca. Oczywiście nie mam tu na myśli naszych ziemskich ojców, tylko Stwórcę.

A wszystko to dzieje się z jeszcze jednego ważnego powodu. Jest to powód dlaczego należy świętować Szabat. Ponieważ dziesięć rzeczy stworzonych zostało w Wigilię Szabatu, u zmierzchu, i były nimi:
1. Paszcza ziemi;
2. Paszcza studni;
3. Paszcza oślicy;
4. Tęcza;
5. Manna;
6. Laska [Mojżesza];
7. Szamir (cudownie wyposażony robak używany do cięcia twardych kamieni w Świątyni)
8. Litery;
9. Pismo;
10. Tablice.

Ponadto Szabat to jedno z imion Boga. Jak czytamy w Zohar jest to stan duchowej doskonałości, cel stworzenia.

Znaki z Góry są oczywiste. Musimy zdecydować za czym chcemy iść, ale aby to zrobić musimy przyznać się do odwrotności. Jest to droga podobna do terapii antyalkoholowej. Uzależniony najpierw musi sam przed sobą i przed grupą przyznać, że jest uzależniony i potrzebuje pomocy. My też jesteśmy uzależnieni. Uzależnieni od siebie. Egoizm nas zniewala całkowicie, tak że widzimy siebie jako doskonałych. Moja prawda jest mojsza i mój pomnik najlepszy. A moje cierpienia są większe niż twoje. Lubimy się licytować o nieszczęścia i nawet teraz zamiast spojrzeć prawdzie w oczy, zajmujemy się tym że padał grad i nas podtopiło wysyłając nowe żale do Stwórcy zamiast zadać sobie pytanie dlaczego tak się dzieje. Co chcę zrobić ze swoim życiem? Ze swoją duszą. Co chce ode mnie Stwórca? Dlaczego tak cierpię? Czy ja w ogóle mam duszę? Czy ziemskie wcielenie człowieka czyni we mnie duszę?

Zachęcam do przemyśleń. 
Święta,  20/05/18

Wspólna podróż – Szawuot 5778

W sobotnią noc naród żydowski rozpocznie świętowanie Szawuot – Święta Tygodni – „Jom Matan Tora”. W tym dniu, ponad 3300 lat temu, naród żydowski stał u podnóża góry Synaj i doświadczył publicznego objawienia – jedynego w historii ludzkości. Usłyszeli Dziesięć Przykazań, fundament judaizmu, które zostały napisane na dwóch Tablicach Przymierza.

Video,  15/05/18

Język hebrajski#2 14.05.2018

Język hebrajski #2 to już druga lekcja języka hebrajskiego mojego autorstwa.  Na prośbę grupy subskrybentów zdecydowałam się rozpocząć cykl darmowych lekcji Języka Hebrajskiego. Przypuszczam, że w przyszłości część video będzie ewaluować i przekształcę ją w cykliczne spotkania online. Na lekcjach Języka Hebrajskiego spotykamy się co dwa tygodnie w poniedziałki o godzinie 18:00. W dzisiejszym odcinku język […]